Baseballove ihrisko

Cassosport, športový areál ...

Baseballove ihrisko

Poslaťod Grcko v Pon Apr 13, 2009 10:57 am

Ahojte,
som clenom baseballoveho klubu SEALS Kosice. Nas klub funguje 14 rokov v podstate bez oficialneho ihriska. Mali sme isty cas zmensene ihrisko na ZS Druzicovej, ale po nezhodach s vtedajsim riaditelom sme sa rozhodli od tohoto riesenia upustit. Dnes je to cele zarovnane, predlzene (ako sme to potrebovali my) a ide sa tam nieco stavat. Neviete nahodou niekto co?
Takze uz dobrych par rokov fungujeme bez muzskeho ihriska, trenujeme na softballovom (zmensenom) ihrisku na Vysokoskolskej ulici (na ktorom mozu hrat ligu iba deti). Tento rok sme po dohode s Levicami postavili spolocne muzske druzstvo, ktore bude hrat medzinarodnu sutaz. Tak isto nase juniorske druztvo, ktore hra celoslovensku juniorsku sutaz neodohra ani jeden zapas doma. Takze jedina vec co nas brzdi vo vyvoji je chybajuce ihrisko.
Po dlhorocnej snahe sme nasli vyhovujucu plochu za halou Cassosport. Je to mestsky pozemok, uzemny plan je vyhovujuci. Ako tak pozeram tie vizualizacie rekonstrukcie haly Cassosport - v tych miestach, kde ma byt to futbalove ihrisko je vo vizualizacii stadionu MFK parkovaci dom. Momentalne je vlastnikom tychto parciel MFK. Presne kus z tejto parcely by sme potrebovali na oficialne ihrisko na ktorom by sa mohli hrat ME mladsich kategorii. Momentalne zistujeme, ci by to bolo mozne uskutocnit.
Ja sa len chcem spytat Vas ludi, ktori sledujete tieto projekty, ako sa vy k tomuto staviate, ci sa Vam paci tato myslienka a ako sa celkovo staviate k takemuto u nas nie velmi popularnemu sportu? Resp. by ma zaujimali nejake Vase napady na vhodnu lokalitu. Bol by som velmi rad keby nam niekto vedel s niecim pomoct.
Grcko

Re: Baseballove ihrisko

Poslaťod AdianSK v Pon Apr 13, 2009 1:23 pm

Nazdar, môj názor k baseballu je kladný, aj keď nieje o ňom na východe slovenska počuť, zaslúžil by si zastúpenie v podobe ihriska. možnosti na umiestnenie je tu veľa ale ideálnych je málo... medzi halou Cassosport a Optimou je síce zaujímavý ale asi nie dosť vhodný... Skôr by sa hodili podľa mňa pozemky VŠA(nepoužívaného futbalového štadióna alebo plochy okolo neho, alebo aj keď trochu mimo športových areálov (neskor sa to môže zmeniť) ale dosť veľká plocha za servisom Peugoetu za Karefourom... neskor by sa tam malo stavať nejaké športove centrum... a je tu ešte jedna plocha pri detskom centre Domino na Popradskej... thak snáď som pomohol s hľadaním vhodnej plochy... čo sa týka vlastníkov pozemkov, s tým pomôcť bude asi niekto iný... veľa šťastia
AdianSK

Poslaťod Grcko v Uto Apr 14, 2009 10:50 am

No pozemky VŠA vlastni Penta a bohuzial tlacia na UHA, aby sa tam zmenil uzemny plan, chcu tam stavat neviem ci obchodne centrum alebo co ale cakaju na zmenu uzemneho planu, pretoze teraz to je ako sportovisko. Tam za Cerefourom je pekna plocha len su tam problemy s vlastnikmi, je to nevysporiadane. A pri tom Domine to idem pozriet ci by sa nieco dalo :) Diki pekne :)
Grcko

Poslaťod cudzinec v Pon Apr 20, 2009 1:47 pm

Zdravím, je to veľká škoda že basseball v Košiciach takto trpí. Napadlo ma ešte bývalé futbalové ihrisko na Kostolianskej ceste. Ešte ako žiak som tam hrával mestskú ligu a hrávali sme tam proti VSS, Lokomotíve, VSŽ..atd/ a dnes je to absolútne schátralé, čo je obrovská škoda. Už som tým smerom strašne dlho nešiel, takže ani neviem či je tam nejaká možnosť soc.vybavenia /sprchy, toalety, šatne/. Asi by som chcel veľa! Snáď len tie tenisové kurty by mohli niečim disponovať a prípadne šatne prenajať. Len ma táto lokalita napadla. Každopádne držím SEALS veľa šťastia a verím, že sa čoskoro dočkáte vlastného ihriska.
cudzinec

Poslaťod Grcko v Pia Apr 24, 2009 2:09 pm

Cudzinec, diki za napad, urcite sa na to pozriem len to bude asi velmi male... Na oficialne ihrisko poptrebujeme plochu 120x120m a tym padom su vsetky futbalove ihriska vacsinou naprd. Ale aj tak dakujem za nazor aj za pekne prianie :)
Grcko

Poslaťod AdianSK v Sob Apr 25, 2009 4:29 pm

Napadla ma ešte plocha medzi KVP a milionárskou štvrťou, presnejšie to údolíčko alebo bývala rieka či čo to je, tam kde sú aj tie kurty pod mostom ale na opačnej strane mosta... je tam dosť veľká plocha.
AdianSK

Poslaťod Grcko v Pia Máj 01, 2009 7:28 pm

AdianSK: Dobry napad, mne ta plocha tiez pred par mesiacmi napadla, ale s tym nijak nepohneme pretoze cele to udolie vlastni SAV :( Rozmyslal som aj pri tych tenisovych kurtoch ale to by sme sa zmestili len velmi tesne a kurty tam maju prijazdovu cestu, ktoru si neviem predstavit odkial by inak mohla ist. Tam je inak aj vyhovujuci uzemny plan cize sportoviska... Keby tie kurty boli postavene viac severnejsie tak nemame problem :( Ale aj tak dakujem za napad :)
Grcko

Poslaťod cudzinec v Pia Júl 31, 2009 11:30 am

Ahoj Grcko,

nejaký pokrok ohľadne baseballového štadióna? Napríklad na jazere majú niektoré ZŠ v tragickom stave svoje športové plochy /napríklad Dneperská alebo Bajkalská...teda neviem ako sá tie školy volajú dnes/

Každopádne držím palce a verím, že čoskoro niečo nájdete... veľa šťastia
cudzinec

Poslaťod Grcko v Str Sep 02, 2009 9:45 pm

No pokrok ziadny a aj z tej snahy ktoru vyvijame prichadzaju len negativne ohlasy.... Cize ze v meste nemame sancu... Mame uz aj napad na nejaky projekt mimo mesta ale to je stale len vo hviezdach takze sa o tom ani nebudem vyjadrovat :)
Viem, ktore skoly myslis ale tam je to vsetko male na nase potreby, ale aj tak diki za pomoc :)
Grcko

Späť na Športové objetky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť